Sędzia Wolfgang Stark zawieszony do końca sezonu

Wtorek, 9 kwietnia 2013 (18:31)

Sędzia Wolfgang Stark nie poprowadzi do końca sezonu żadnego meczu Ligi Mistrzów - zdecydowała we wtorek UEFA. To kara za błędne decyzje Niemca podczas pierwszego meczu ćwierćfinałowego pomiędzy Barceloną i Paris Saint Germain (2-2).

Zdjęcie

Wolfgang Stark rozdaje kartki w meczu PSG - Barcelona /AFP
Wolfgang Stark rozdaje kartki w meczu PSG - Barcelona
/AFP

Informację o karze dla Starka nałożonej przez komisję sędziowską UEFA, której przewodniczy były charyzmatyczny arbiter Pierluigi Collina, podał należący do stacji Televisio de Catalunya kanał TV3. Praca Starka spotkała się z krytyką ze strony "Barcy", która w czwartek złożyła na niego skargę do europejskiej federacji.

Jednym z zarzutów lidera hiszpańskiej ekstraklasy wobec 43-letniego Niemca był fakt, że nie przerwał on spotkania, gdy na murawie po zderzeniu leżeli dwaj zawodnicy tego klubu Javier Mascherano i Jordi Alba. Powtórki telewizyjne wykazały też, że pierwsza bramka dla PSG strzelona przez Zlatana Ibrahimovicia nie powinna zostać uznana, ponieważ Szwed był na spalonym.

Reklama

Doświadczony sędzia był uważany za jednego z głównych kandydatów do poprowadzenia finału LM, który zostanie rozegrany 25 maja na londyńskim stadionie Wembley.

Liga Mistrzów na żywo w INTERIA.PL - zapraszamy!

Artykuł pochodzi z kategorii: Wtopy