Pracownicy Chelsea uszkodzili puchar Ligi Mistrzów

Wtorek, 19 czerwca 2012 (16:24)

Ale wtopa! Trzech pracowników Chelsea Londyn popsuło trofeum, jakie piłkarze tego klubu otrzymali od UEFA za triumf w Lidze Mistrzów w sezonie 2011/12. Uszkodzeniu uległa jedna z rączek pucharu, w momencie gdy członkowie personelu... pozowali z nim do zdjęć.

Zdjęcie

 Jak podają brytyjskie media, trofeum nie znajdowało się w zamkniętej gablocie, jak w większości klubów, które w przeszłości je zdobywały. Krążyło natomiast po różnych departamentach w siedzibie klubu ze Stamford Bridge. W ten sposób chciano podziękować wszystkim 400 pracownikom za wkład włożony w funkcjonowanie klubu w ubiegłym sezonie.

Do zdarzenia doszło po godzinach pracy, gdy trzech członków personelu pozowało z pucharem do zdjęć. Spowodowali oni odczepienie się jednej z rączek znajdujących się po bokach trofeum. Według informacji mediów, nie mieli oni pozwolenia na przebywanie w budynku w tym czasie.

Gdy tylko incydent wyszedł na jaw, osoby za niego odpowiedzialne zostały zawieszone, a puchar oddano do renowacji do złotnika.

Reklama

Londyński klub wydał tylko krótkie oświadczenie w tej sprawie. "Do zajścia doszło przypadkowo. Uszkodzenie było niewielkie i zostało już naprawione. Nie będziemy komentować spraw związanych z personelem" - poinformował rzecznik.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wtopy

INTERIA.PL/AFP/PAP