Naoya Tomita wyrzucony z imprezy za kradzież

Sobota, 27 września 2014 (11:02)

Mistrz świata z 2010 roku w pływaniu Japończyk Naoya Tomita został wyrzucony z odbywających się w południowokoreańskim Incheon 17. Igrzysk Azjatyckich, po tym jak ukradł kamerę miejscowemu dziennikarzowi. Podróż do domu musi opłacić z własnej kieszeni.

Zdjęcie

Naoya Tomita /AFP
Naoya Tomita
/AFP

Japończyk kradnąc kamerę wartości 7 600 dolarów nie przypuszczał, że jego niecny czyn zostanie zarejestrowany w systemie monitoringu.

Urodzony 22 kwietnia 1989 roku Tomita to złoty medalista poprzednich igrzysk azjatyckich w chińskim Kantonie w 2010 roku w wyścigu na 200 m stylem klasycznym. W tym samym roku i konkurencji w Dubaju stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata na krótkim basenie.

Reklama

Szef japońskiej delegacji Tsuyoki Aoki przeprosił za haniebne zachowanie sportowca, który został odesłany do domu i sam musi zapłacić za podróż. Krajowy komitet olimpijski zapowiedział wszczęcie śledztwa i ukaranie pływaka.

W 17. edycji imprezy, która potrwa do 4 października, na starcie stanęło blisko 10 tys. sportowców z 45 krajów. Pierwsze igrzyska azjatyckie odbyły się w 1951 roku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wtopy