Dostał pięcioletni zakaz stadionowy za rasistowskie obelgi

Środa, 27 lutego 2013 (16:15)

Kibic Millwall został ukarany pięcioletnim zakazem stadionowym i grzywną w wysokości 500 funtów za rasistowskie okrzyki pod adresem piłkarza Leeds United El-Hadji Dioufa.

Zdjęcie

El-Hadji Diouf /AFP
El-Hadji Diouf
/AFP

Do zdarzenia doszło podczas meczu angielskiej Championship (pierwsza liga) rozegranym 18 listopada na stadionie Millwall. Gospodarze wygrali 1-0 po bramce Chrisa Wooda.

Stacja Sky Sports News wyemitowała materiał na którym widać kibiców londyńskiego klubu obrzucający rasistowskimi obelgami Senegalczyka Dioufa. Jednym z nich był 53-letni Gerrard Scanlon, który przed sądem przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Klub Millwall wydał oświadczenie w tej sprawie określając, to co zostało pokazane w filmie dokumentalnym jako "przerażające" i zapowiedział, że nałoży dożywotnie zakazy stadionowe osobom, które okażą się winne. Kapitan londyńskiej drużyny Danny Shittu powiedział, że jest "głęboko zasmucony" tym, co zobaczył.

"Nie akceptujemy rasizmu. Prowadzimy obecnie w klubie rozmowy, żeby wyeliminować to zjawisko. Nie chcę, żeby ciężka praca wykonana przez klub, aby ten problem rozwiązać, poszła na marne" - podkreślił Shittu.

Reklama

Artykuł pochodzi z kategorii: Wtopy