Copa America. Edinson Cavani przeprasza za wpadkę

Piątek, 12 czerwca 2015 (09:13)

​​Napastnik reprezentacji Urugwaju, występujący na co dzień w PSG, Edinson Cavani przeprosił za swoją pomyłkę, jaka przytrafiła mu się na konferencji przed meczem Copa America z Jamajką.

Zdjęcie

Edinson Cavani /AFP
Edinson Cavani
/AFP

Copa America: wyniki, statystyki, tabele - kliknij tutaj!

Gwiazdor Paris Saint-Germain i kadry "Celestes" stwierdził na spotkaniu z dziennikarzami, że Jamajka "podobnie jak wszystkie afrykańskie drużyny będzie bardzo trudnym rywalem".

Reklama

Kłopot w tym, że Jamajka to wyspa na... Morzu Karaibskim. Reprezentacja tego kraju występuje regularnie w turniejach organizowanych przez CONCACAF, czyli Konfederację Piłki Nożnej Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów.

Cavani szybko zreflektował się za swoją pomyłkę i na Twitterze przeprosił kibiców i piłkarzy z Jamajki.

"Przede wszystkim chcę przeprosić wszystkich obywateli Jamajki. Chciałem po prostu podkreślić, że styl gry waszej drużyny i wielu reprezentacji afrykańskich jest podobny. Ale z mojej wypowiedzi trudno było to wywnioskować i nie zabrzmiała ona dobrze" - napisał słynny piłkarz.

"Niezależnie od tego, chciałbym publicznie poprosić wszystkich o wybaczenie mi mojej pomyłki. Mam nadzieję, że ta wpadka zostanie przyjęta przez kibiców z uśmiechem, bowiem nie było moją intencją, by kogoś obrazić" - dodał Cavani.

Reprezentacja Urugwaju rozpoczyna zmagania w Copa America meczem z Jamajką w sobotę o godzinie 21.

Zdjęcie

Cristian Rodriguez (z lewej) i Edinson Cavani /AFP
Cristian Rodriguez (z lewej) i Edinson Cavani
/AFP

Artykuł pochodzi z kategorii: Wtopy