Ched Evans wyszedł z więzienia i wraca do piłki

Poniedziałek, 20 czerwca 2016 (17:20)

​Były napastnik reprezentacji Walii - Ched Evans wyszedł z więzienia... i podpisał roczny kontrakt z Chesterfield (trzeci poziom rozgrywek w Anglii). Snajper był skazany za gwałt.

Zdjęcie

Ched Evans /Stu Forster /Getty Images
Ched Evans
/Stu Forster /Getty Images

Wychowanek Manchesteru City w kwietniu 2012 roku został skazany na pięć lat więzienia za seks z nieprzytomną kobietą. Postępowanie wykazało, że ofierze dosypano do napoju substancji usypiającej.

Więzienie opuścił po połowie kary, a w kwietniu złożył wniosek o ponowne rozpatrzenie. Sąd Apelacyjny zajmie się sprawą w październiku. Evans nie marnuje jednak czasu i za sprawą trenera Danny’ego Wilsona, którego znał z występów w Sheffield United, skontaktował się z Chesterfield, z którym udało mu się podpisać roczną umowę.

Reklama

- Jesteśmy zaszczyceni, że taki piłkarz podpisał z nami kontrakt. Jest gotowy wrócić do pracy i zdobywania bramek - powiedział trener Wilson po ogłoszeniu klubowego komunikatu.

Przed zdarzeniem Evans był piłkarzem Sheffield United i występował w reprezentacji Walii. Dla drużyny narodowej zagrał 13 razy i strzelił jednego gola.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wtopy