Ślub młodszego z braci Dudków

Niedziela, 5 czerwca 2016 (11:13)

Ach, co to była za impreza! W urokliwym Pałacu Kawalera w Świerklańcu na Górnym Śląsku odbyła się weselna impreza Dariusza Dudka. Wybranką drugiego trenera Śląska Wrocław została Aneta Franczak, uznawana za najseksowniejszą lekarkę w Polsce.

Zdjęcie

Dariusz Dudek i Aneta Franczak stanęli na ślubnym kobiercu /Fot. Adam Trzcionka  /
Dariusz Dudek i Aneta Franczak stanęli na ślubnym kobiercu
/Fot. Adam Trzcionka /

W ostatnim czasie w życiu prywatnym młodszego z braci Dudków nie brakowało perypetii. Rozstał się ze swoją pierwszą żoną, z którą jest już po rozwodzie. Przez jakiś czas był też poza trenerską karuzelą. Wszystko zmieniło się w tym roku. 

W marcu, razem z Mariuszem Rumakiem, zaczął pracę w przeżywającym olbrzymie kłopoty Śląsku. Nowym szkoleniowcom szybko udało się odbudować rozbity zespół i w cuglach utrzymać w Ekstraklasie. Ostatecznie wrocławianie skończyli rozgrywki na 10. miejscu. 

Reklama

Spore zmiany zaszły też w życiu prywatnym Dariusza Dudka. Związał się z lekarką z Sosnowca Anetą Franczak, która na co dzień zajmuje się medycyną estetyczną, a trzy lata temu okrzyknięta została "Miss polskich gabinetów". 

W piątek odbył się ślub Darka z piękną panią doktor. Świadkiem na ślubie był wybitny reprezentant Polski Jerzy Dudek. Nie zabrakło też innych znamienitych gości, jak choćby znanych trenerów, z którymi młodszy z braci Dudków w ostatnich kilku latach współpracował - Marcina Brosza i Mariusza Rumaka. Ten pierwszy, zaraz po uroczystości, pojechał do Zabrza, gdzie podpisał dwuletni kontrakt z Górnikiem. Byli też koledzy z boiska - były skrzydłowy Legii Tomasz Kiełbowicz czy grający swego czasu w Odrze Wodzisław Piotr Szymiczek. 

Uroczystość weselna odbyła się w szykownym Pałacu Kawalera w Świerklańcu, gdzie sto lat temu na polowania przyjeżdżał sam cesarz Wilhelm II, a gdzie jeszcze do niedawna rezydowała reprezentacja Polski, która przygotowywała się tam w spokoju do meczów rozgrywanych na Stadionie Śląskim. 

Młoda para podróż poślubną planuje do Lizbony. Ma na to kilka dni czasu, bo Śląsk przygotowania do nowego sezonu rozpoczyna 13 czerwca. 

Michał Zichlarz


Artykuł pochodzi z kategorii: Odloty