Rafael Nadal był kiedyś kibicem FC Barcelona

Niedziela, 14 kwietnia 2013 (08:26)

Tenisista Rafael Nadal, który nie ukrywa sympatii do piłkarskiego Realu Madryt, był kiedyś kibicem największego rywala - FC Barcelona. Nadal zaprezentował zdjęcie, na którym jako dumny 10-latek stoi w koszulce katalońskiego klubu przy prezentacji drużyny FC.

Zdjęcie

Rafael Nadal /AFP
Rafael Nadal
/AFP

Wujek słynnego tenisisty Miguel Angel Nadal był piłkarzem katalońskiego klubu w latach 1991 - 1999. To właśnie z nim mały Rafael jest na zdjęciu.

Obecnie Miguel Angel jest trenerem RCD Mallorca. Tej drużynie również kibicuje tenisista, który urodził się właśnie na wyspie.

Reklama

- Era Mourinho przyniosła wiele sukcesów Realowi. Nie wiem, dlaczego nie wszyscy to doceniają, to nie fair - powiedział jakiś czas temu Nadal, dodając, że jest także fanem Portugalczyka Cristiano Ronaldo: - Kilka razy udało mi się spotkać Ronaldo. To fantastyczny zawodnik, urodzony zwycięzca.

W lipcu ubiegłego roku Nadal planował rozegranie pokazowego meczu z Serbem Novakiem Djokovicem na stadionie piłkarskim Realu Madryt, ale wycofał w ostatniej chwili z powodu kontuzji kolana. Spotkanie miało uświetnić obchody 110. rocznicy powstania stołecznego klubu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Odloty