Poznań już tęskni za irlandzkimi kibicami

Piątek, 22 czerwca 2012 (18:11)

Po zakończeniu rundy grupowej piłkarskich mistrzostw Europy Poznań zdążył już wrócić do normalnego życia. Jego mieszkańcy wciąż jednak tęsknią za rozśpiewanymi kibicami z Irlandii, których chętnie jeszcze raz by ugościli.

Zdjęcie

Irlandzcy kibice na poznańskim stadionie /INTERIA.PL/AFP
Irlandzcy kibice na poznańskim stadionie
/INTERIA.PL/AFP
Na portalach społecznościowych pojawił się pomysł organizacji w Poznaniu meczu Polska - Irlandia. Co ciekawe, Polski Związek Piłki Nożnej jest już po słowie z irlandzką federacją, ale pojedynek miałby się odbyć w przyszłym roku w Dublinie. Szansa, by rozegrany on został akurat na poznańskim stadionie, jest niewielka.

Naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Poznania wyszła prezes pierwszoligowej Warty Izabela Łukomska-Pyżalska, która postanowiła zaprosić na towarzyski mecz czołową drużynę irlandzkiej ligi St. Patricks Athletic.

"Propozycja ta zrodziła się w związku z chęcią ponownego goszczenia w Poznaniu kibiców z Zielonej Wyspy. Wartę z Irlandczykami łączą zielone barwy, a sam klub i pani prezes zyskała sporą popularność w mediach w Irlandii, pisano o tym m.in. w The Irish Sun i Sunday World" - powiedział rzecznik prasowy Warty Hubert Niedzielski.

Reklama

Poznański pierwszoligowiec na razie czeka na odpowiedź irlandzkiego klubu, który siedmiokrotnie zdobywał mistrzostwo kraju.


Artykuł pochodzi z kategorii: Odloty