Pokonali Real Madryt i dostali 100 tys. euro premii

Wtorek, 2 września 2014 (07:34)

Sto tysięcy euro wypłacił chiński sponsor Realowi Sociedad w ramach nagrody za sensacyjne zwycięstwo z Realem Madryt. Gospodarze przegrywali już 0-2, ale odwrócili losy meczu 2. kolejki Primera Division i wygrali 4-2.

Zdjęcie

Radość piłkarzy Realu Sociedad /AFP
Radość piłkarzy Realu Sociedad
/AFP

Umowę sponsorską Real Sociedad podpisał w sierpniu. Prezydent chińskiego inwestora Zhang Xiao Lei w liście gratulacyjnym do trenerów i piłkarzy zespołu podkreślił, że to największy triumf nad tak utytułowanym rywalem w ostatniej dekadzie.

Zespół Sociedad po raz ostatni pokonał imiennika z Madrytu ponad 10 lat temu - 23 maja 2004 roku (4-1).

Niedzielne spotkanie w 2. kolejce Primera Division miało niecodzienny przebieg. Po kwadransie gry w San Sebastian wszystko wskazywało na to, że "Królewscy" nie będą mieli problemu. I to pomimo, że nie grał najlepszy piłkarz w Europie w sezonie 2013/14 - Ronaldo.

Bramki strzelili - w piątej minucie Sergio Ramos, a w jedenastej Walijczyk Gareth Bale i Real Madryt prowadził 2-0. Gospodarze odrobili jednak straty przed przerwą po golach Inigo Martineza i Davida Zurutuza. Ten ostatni zdobył bramkę na 3-2 w drugiej połowie (65.), a wynik kwadrans przed końcem ustalił Meksykanin Carlos Vela.