Maciej Żurawski piłkarzem trzecioligowego Porońca Poronin

Wtorek, 6 maja 2014 (21:26)

Były reprezentant Polski i gwiazda Wisły Kraków - Maciej Żurawski został piłkarzem trzecioligowego Porońca Poronin - poinformował klub w swoim serwisie internetowym.

"Żuraw" ma pomóc podhalańskiemu klubowi w walce o utrzymanie w III lidze.

"W związku z problemami kadrowymi z jakimi się borykamy, poprosiłem Maćka Żurawskiego o pomoc. Zgodził się, za co jestem mu niezmiernie wdzięczny. To jego partnerska przysługa. Porozumieliśmy się jako przyjaciele, dobrzy znajomi. To dla mnie wielka duma, że taki zawodnik będzie bronił barw Porońca Poronin" - powiedział prezes klubu Jakub Pawlikowski-Bulcyk.

Reklama

"To jest koleżeńska przysługa i umowa z prezesem Pawlikowskim do końca sezonu. Tylko cztery mecze, więc tak naprawdę nie w pełnym wymiarze" - skomentował Żurawski w TVP Info. 

Maciej Żurawski strzelił 17 goli w 72 meczach reprezentacji Polski. Grał na dwóch mundialach, a podczas Euro 2008 był kapitanem kadry. Karierę rozpoczynał w Warcie Poznań, potem grał w Lechu Poznań, był gwiazdą Wisły Kraków, a w latach 2005-2008 reprezentował Celtic Glasgow. Po dwóch sezonach spędzonych w Larisie i Omonii Nikozja wrócił do Wisły, której piłkarzem był do 2011 r.

Artykuł pochodzi z kategorii: Odloty