Buty Schweinsteigera w muzeum futbolu w Dortmundzie

Wtorek, 9 września 2014 (07:47)

Buty Bastiana Schweinsteigera, w których grał podczas finałowego meczu mundialu z Argentyną (1-0) w Rio de Janeiro będą jednym z pierwszych eksponatów tworzonego w Dortmundzie muzeum niemieckiej piłki nożnej. Ma zostać ono otwarte w 2015 roku.

Zdjęcie

Mistrz świata Bastian Schweinsteiger /AFP
Mistrz świata Bastian Schweinsteiger
/AFP

30-letni zawodnik, który przez całą seniorską karierę jest związany z Bayernem Monachium, był czołowym graczem reprezentacji trenera Joachima Loewa w Brazylii. Kilka dni temu szkoleniowiec ogłosił, że Schweinsteiger będzie kapitanem Niemców, po tym jak karierę w drużynie narodowej zakończył dotychczas pełniący tę funkcję Philipp Lahm.

Na razie środkowy pomocnik czeka na debiut w nowej roli, gdyż w sierpniu odnowiła mu się kontuzja kolana. Być może pierwszym jego spotkaniem z opaską kapitana na ramieniu będzie mecz w eliminacjach ME 2016 z Polską na Stadionie Narodowym w Warszawie 11 października.

Reklama

W zwycięskim spotkaniu 1. kolejki eliminacji ze Szkocją (2-) nosił ją bramkarz Manuel Neuer, który został uznany najlepszym zawodnikiem mistrzostw świata w Brazylii na tej pozycji (otrzymał nagrodę Złotych Rękawic).

Po zdobyciu mistrzostwa świata z zespołem rozstali się także Miroslav Klose i Per Mertesacker. Być może także części ich strojów, w których występowali w Brazylii, trafią do nowo tworzonego muzeum.

Artykuł pochodzi z kategorii: Odloty