"Bobo" Kaczmarek ironicznie skomentował system ESA 37

Czwartek, 26 stycznia 2017 (20:30)

Szefowie Ekstraklasy SA opowiedzieli się za utrzymaniem systemu ESA 37, w którym po 30 kolejkach Ekstraklasa jest dzielona na grupy spadkową i mistrzowską z podziałem punktów na pół, a następnie rozgrywa się siedem kolejek w części finałowej. System budzi kontrowersje, a bardzo ostro skrytykował go m.in. Bogusław Kaczmarek.

Zdjęcie

Trener Bogusław Kaczmarek /Dominik Sadowski /
Trener Bogusław Kaczmarek
/Dominik Sadowski /

Szefowie Ekstraklasy SA zwrócili uwagę, że system ESA 37 jest w tej chwili najlepszy, bo zapewnia emocje do końca i oznacza m.in. korzyści finansowe dla klubów. Ma być stosowany co najmniej przed dwa kolejne sezony (do tego czasu obowiązują obecne umowy telewizyjne), ale możliwe, że dłużej.

Obowiązuje od sezonu 2013/14 i od początku budzi kontrowersje, bo nie dla każdego emocje do ostatniej kolejki są najważniejsze. Krytykowane jest przede wszystkim dzielenie punktów.

Reklama

W czwartek ostro dał temu wyraz były asystent trenera reprezentacji Polski Leo Beenhakkera - Bogusław Kaczmarek, ceniony także za poczucie humoru.

- Przez podział to jednokomórkowce się rozmnażają, a takim organizmem w układzie pierwotniaków jest pantofelek - tak "Bobo" skomentował dla TVP1 system obowiązujący w Ekstraklasie.

Ekstraklasa - zobacz szczegóły

Artykuł pochodzi z kategorii: Odloty