Andre Villas-Boas: Udział w Rajdzie Dakar to dla mnie cel życia

Poniedziałek, 1 lipca 2013 (08:25)

35-letni menedżer Tottenhamu Hotspur Andre Villas-Boas wyznał, że daje sobie jeszcze pięć-dziesięć lat na pracę w roli trenera, a później odda się innym swoim pasjom. Marzy o starcie w Rajdzie Dakar.

Zdjęcie

Menedżer Tottenhamu Hotspur Andre Villas-Boas /AFP
Menedżer Tottenhamu Hotspur Andre Villas-Boas
/AFP

Zdolny trener młodego pokolenia udzielił zaskakującego wywiadu portugalskiej gazecie "O Jogo", który przedrukował skysports.com.

"Moja pasja futbolu sprawia, że ponad jedenaście miesięcy w roku oddaję się niemal całkowicie pracy, choć życie pozwala nam cieszyć się również innymi rzeczami" - powiedział portugalski trener.

Reklama

"Mam limit: będę trenerem jeszcze przez pięć-dziesięć lat i odejdę ze świata piłki" - wyjawił.

"Udział w Rajdzie Dakar jest moją życiową ambicją i czymś, co muszę zrobić. Najpierw było to pasją, potem przemieniło się w obowiązek, cel życia. Mogę to jednak zrobić dopiero po zakończeniu pracy w futbolu. I zrobię to" - przekonywał.

"Nie wiem, gdzie zaprowadzi mnie moja kariera. Wiem jednak, że nie potrwa już zbyt długo" - dodał Andre Villas-Boas.

Portugalczyk od 2002 roku współpracował z Jose Mourinho. W FC Porto, Chelsea i Interze Mediolan jego zadaniem było rozpracowywanie rywali. W 2009 roku trenerski duet rozpadł się.

Samodzielnie prowadził Académikę Coimbra, a w FC Porto zdobył mistrzostwo, puchar i superpuchar Portugalii, a także wygrał Ligę Europejską. Po tych sukcesach trafił do Chelsea, ale nie podbił z nią świata. Od roku jest menedżerem Tottenhamu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Odloty

Oceń tekst

Ocen: 12

Reklama

Najciekawsze tematy