Kolejna kara dla piłkarza AEK Ateny za nazistowski gest

Piątek, 5 kwietnia 2013 (17:34)

Zawodnik AEK Ateny Giorgos Katidis został zawieszony przez Grecką Federację Piłkarską na pięć spotkań za pokazanie publiczności nazistowskiego gestu w marcowym meczu ligowym z Verii (2-1). Wcześniej krajowy związek zakazał mu dożywotnio gry w reprezentacji.

Zdjęcie

Giorgos Katidis pokazał nazistowski gest po marcowym meczu ligowym z Verii /AFP
Giorgos Katidis pokazał nazistowski gest po marcowym meczu ligowym z Verii
/AFP

Komisja dyscyplinarna greckiej federacji nałożyła na Katidisa w piątek także grzywnę w wysokości 1 tys. euro oraz trzymiesięczny zakaz wstępu na jakiekolwiek imprezy sportowe.

Konsekwencje wobec 20-letniego pomocnika, który był kapitanem drużyny narodowej do lat 21, wyciągnął także AEK. Władze klubu jeszcze w marcu ukarały go zawieszeniem do końca sezonu.

Reklama

Katidis był autorem bramki przesądzającej o zwycięstwie AEK-u w pojedynku z Verii. Tuż po jej zdobyciu zasalutował w kierunku kibiców, co spotkało się z powszechnym oburzeniem. Piłkarz, przepraszając później, tłumaczył, że nie był świadom, iż gest taki jest kojarzony z nazizmem. Zapewniał także, że chciał jedynie wskazać siedzącego na trybunach klubowego kolegę Michalisa Pavlisa i zadedykować mu gola.

AEK zajmuje 12. miejsce w ekstraklasie. W 27 meczach zgromadził 30 punktów. Liderem jest Olympiakos Pireus, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo kraju.

Artykuł pochodzi z kategorii: Ekscesy