Kibice zdemolowali samochody hokeistom po spadku do 3. ligii

Sobota, 4 kwietnia 2015 (15:51)

Hokeiści Soedertaelje SK przegrali w czwartek spotkanie z Sundsvall i klub po 89 latach gry w dwóch najwyższych ligach spadł do trzeciej. Kibice wpadli w szał i zdemolowali samochody wszystkich zawodników i działaczy!

Zdjęcie

. /AFP
.
/AFP

Wielkanoc, będąca w Skandynawii czasem zadumy i spokoju, obchodzona jest od Wielkiego Czwartku. W tym dniu tradycyjnie rozgrywane są mecze hokeja, na które Szwedzi chodzą całymi rodzinami.

W tym roku incydenty po meczu Soedertaelje, do których doszło w Wielki Piątek, nazwane zostały przez klub i media "Wielkanocą złości i nienawiści".

Reklama

"Rozumiemy rozczarowanie kibiców, lecz skala reakcji po przegranym meczu i spadku do niższej ligi posiada jednak pewne granice. Tym razem bardzo je przekroczyli. Straty są tak duże, że trudne do oszacowania" - powiedział dyrektor klubu Mats Pernhem.

Założony w 1902 roku Soedertaelje SK utworzył sekcję hokeja na lodzie w 1925 r. i od razu zdobył mistrzostwo kraju. W swojej historii zdobył siedem razy tytuł mistrza Szwecji i grał przez 74 sezony w najwyższej lidze.

Artykuł pochodzi z kategorii: Ekscesy