Balotelli nie dał się sprowokować kibolom Interu

Poniedziałek, 25 lutego 2013 (14:13)

Trener Milanu Massimiliano Allegri pochwalił Mario Balotellego za to, że nie dał się sprowokować kibolom Interu w niedzielnych derbach Mediolanu. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Zdjęcie

Mario Balotelli w meczu z Interem Mediolan /AFP
Mario Balotelli w meczu z Interem Mediolan
/AFP

Organizatorzy spotkania obawiali się ataków kibiców Interu na Balotellego. Podczas zimowego okienka transferowego Mario przeniósł się z Manchesteru City do Milanu. Wcześniej występował w Interze.

Niedzielne derby przebiegły w dość spokojnej atmosferze, ale nie obyło się bez kilku incydentów. Najbardziej zagorzali kibice Interu machali w kierunku Balotellego dmuchanymi bananami, a także imitowali odgłosy małp, kiedy tylko zbliżał się w kierunku zajmowanej przez nich trybuny.

Celem ataków kiboli byli również inni czarnoskórzy piłkarze Milanu: Sulley Muntari, Kevin Prince Boateng i Cristian Zapata.

Zdjęcie

Atmosfera podczas derbów Mediolanu była gorąca /AFP
Atmosfera podczas derbów Mediolanu była gorąca
/AFP

Balotelli nie zareagował na zaczepki płynące z trybun, ale nie rozegrał najlepszego spotkania. Reprezentant Włoch zmarnował kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, ale trener Milanu po zakończeniu meczu nie skrytykował swojego podopiecznego.

"To prawda, że Mario miał w pierwszej połowie kilka okazji, ale spójrzmy na to inaczej. On ma dopiero 22 lata i grał przeciwko swojej byłej drużynie. Atmosfera na stadionie była napięta. Nie zareagował na prowokacje trybun. Nie widzę podstaw, żeby go krytykować" - podkreślił Allegri.

Milan prowadził od 21. minuty po trafieniu Stephana El Shaarawy’ego. W drugiej połowie wyrównał rezerwowy Ezequiel Schelotto.