Schalke - Borussia 1-1. Maskotka pokazała sędziemu czerwoną kartkę

Sobota, 1 kwietnia 2017 (19:26)

W derbach nie może być nudno i w Gelsenkirchen emocji nie brakowało. Schalke 04 zremisowało z Borussią Dortmund 1-1, ale gospodarze byli wściekli na arbitra. Klubowa maskotka pokazała mu nawet czerwoną kartkę!

Zdjęcie

Erwin - maskotka Schalke /AFP
Erwin - maskotka Schalke
/AFP

Relację w meczu Schalke - Borussia znajdziesz tutaj.

W rozegranym w sobotę derbach Zagłębia Ruhry gospodarze przegrywali i zanosiło się na zwycięstwo Borussii. Goście byli lepsi, wypracowywali groźniejsze sytuacje podbramkowe, ale stracili prowadzenie, a w doliczonym czasie gry sędzia powinien podyktować rzut karny dla Schalke.

Reklama

Marc Bartra zablokował piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia nie powinien mieć jakichkolwiek wątpliwości - "jedenastka"! Nie zareagował jednak ku wściekłości gospodarzy.

Arbiter techniczny musiał chwycić trenera Markusa Weinzierla, aby ten nie wbiegł na murawę, bo szkoleniowiec miał ogromne pretensje do sędziego Feliksa Zwayera.

Gdy mecz się zakończył, Zwayer musiał się nasłuchać nieprzyjemnych komentarzy, a Erwin - klubowa maskotka pokazał mu czerwoną kartkę!

Podobno wcześniej wypadła sędziemu, a Erwin ją podniósł i chciał oddać zgubę, a przy okazji wyraził, co myśli o błędzie arbitra. Zwayer nie chciał jednak przyjąć kartonika. Wyciągnął za to notatnik i zapewne zanotował, aby opisać zachowanie maskotki w pomeczowym protokole.

Erwina mogą więc czekać przykre konsekwencje...

MZ

Artykuł pochodzi z kategorii: Odloty

Oceń tekst

Ocen: 11

Reklama

Najciekawsze tematy