Piękny gest Jakuba Rzeźniczaka. Kibice zachwyceni

Obrońca Karabachu Agdam, Jakub Rzeźniczak wziął udział w uroczystościach upamiętniających upadek azerskiego miasta Agdam. Piękny gest Polaka odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych.

Zdjęcie

Rzeźniczak w barwach Legii podczas meczu Ligi Mistrzów ze Sportingiem Lizbona /AFP
Rzeźniczak w barwach Legii podczas meczu Ligi Mistrzów ze Sportingiem Lizbona
/AFP

"Rzeźnik" trafił do Azerbejdżanu zaledwie kilka tygodni temu. Po 12 sezonach opuścił Legię Warszawa, z którą zdobył pięć tytułów mistrza Polski. 

Były kapitan Legii błyskawicznie zapewnił sobie przychylność fanów mistrza Azerbejdżanu. Polak wziął udział w upamiętniających upadek Agdamu, z którego wywodzi się klub. 

Jakub Rzeźniczak podzielił się tym faktem za pośrednictwem Instagrama, gdzie kibice natychmiast zaczęli wyrażać uznanie dla tego zachowania.

Reklama

"Dziękujemy!", "Szacunek dla ciebie, Kuba" oraz "Kuba, kochamy cię" to tylko przykłady komentarzy, które można znaleźć pod zdjęciem. 

Karabach nie może rozgrywać meczów w Agdamie, bo miasto od 1993 roku jest teren spornym między Azerbejdżanem a Armenią. 24 lata temu miasto zdobyte przez wojska ormiańskie. Mistrz Azerbejdżanu mecze rozgrywa w Baku.

30-letniego stopera w najbliższym czasie czeka walka o start w Lidze Mistrzów. Karabach w III rundzie eliminacji Champions League zmierzy się z mołdawskim Sheriffem Tyraspol. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Odloty

Skomentuj artykuł: Piękny gest Jakuba Rzeźniczaka. Kibice zachwyceni

Przejdź do forum »

Wasze komentarze: 23,

przeczytane przez: 3834 osoby Dodaj komentarz
Bach

~Bach -

Szkoda tylko, ze w stroju jak po bułki do GS-u na Mazurach.

kibic

~kibic -

No cóż,nie ma to jak się lansować...Na boisku wielka kupa to w mediach społecznościowych sobie odbija...

kibic L

~kibic L -

Rzeźniczak, chłopie, po co się wpit alasz w coś, czego nie rozumiesz. I tym bardziej do pierwszego rzędu. Jeśli już trzeba było, trzeba było taktycznie i skromnie zająć miejsce w 3-4 rzędzie osób. Z tym Agdamem to jak z partyzantem z wyciętego lasu, kiedyś był, ale go dawno nie ma. Azerowie mają swoją wersję historii, Ormianie swoją, lepiej byłoby się w to wszystko nie wcinać. Akurat już parę lat temu oglądałem na mapie (Google Maps) Agdam, to miasto, którego nie ma; został tylko ślad niewielki ślad na ziemi oraz w postaci klubu, grającego w Baku, w stolicy Azerbejdżanu.

kibic ruchu

~kibic ruchu -

Kubuś, gość w rurkach, typowy legionista

zibimysz

Obojętny zibimysz -

Gdzie on się tam wp....la w politykę! Ma tylko grać. A co nas obchodzi jakiś Karabach?!

staruch

~staruch -

pozdrowienia od starucha

^*(ojojjoj)

~^*(ojojjoj) -

hahahah gratuluje klubu wybor po byku , jego laska nie ma za bardzo gdzie sie lansowac , o kurde chyba bedzie musiala wymienic tego kolesia na inny model ...

pepe

~pepe -

moze on jest muzulmanem

tepamasa

~tepamasa -

Nie ma to jak mieszac wojne ze sportem. W obcym kraju... Gratulacje

wTSK

~wTSK -

Bach bach bach Karabach! Pamiętamy :)