Sprawa brutalnego faulu podczas meczu hokeja w sądzie

Sąd w Sztokholmie rozpatrzy sprawę brutalnego faulu, do którego doszło podczas meczu ligi hokeja na lodzie w Szwecji w marcu 2015 r. W jednym ze starć Jakub Lilja z Rogle BK uderzył wówczas kijem w szyję Jensa Olssona z Malmoe Redhawks.

Zdjęcie

Jens Olsson /Mark Wieland /Getty Images
Jens Olsson
/Mark Wieland /Getty Images

Olssona zniesiono wówczas z lodowiska na noszach, na szczęście zdarzenie nie spowodowało u niego poważnych kłopotów zdrowotnych. Za niesportowe zachowanie 21-letni wówczas Lilja został zdyskwalifikowany na dziesięć meczów ligowych.

Sędzia prowadzący tę sprawę wyjaśnił miejscowym mediom, że skala przemocy i agresji tego wydarzenia spowodowała, zajął się nią wymiar sprawiedliwości. Jednocześnie nie wytłumaczył, dlaczego postępowanie wstępne i związane z nim procedury trwały tak długo - blisko dwa lata.

Reklama

- Wyczynowy sport akceptuje pewną dozę agresji, ale istnieje nieprzekraczalna granica takich zachowań - powiedział sędzia.

Celowe uderzenie i naruszenie nietykalności osobistej oraz zranienie jest w Szwecji karane pozbawieniem wolności do dwóch lat.

Artykuł pochodzi z kategorii: Ekscesy

Skomentuj artykuł: Sprawa brutalnego faulu podczas meczu hokeja w sądzie

Przejdź do forum »

Wasze komentarze: 30,

przeczytane przez: 3523 osoby Dodaj komentarz
jakinick

~jakinick -

Onegdaj jeden z czołowych polskich hokeistów stracił oko. Brutalny faul łyżwą i krew polała się na lodzie. Czy został ukarany właściwie? Ktoś pamięta to zdarzenie?

99

~99 -

Stur junior tym razem bez ironicznego uśmiechu:https://www.y(...)qDrYCJ4

Załączniki:
ort

~ort -

Powinien dostać pokojową nagrodę Nobla

POLSKII

~POLSKII -

Ten brutal to chyba czech

Patriot

~Patriot -

Natomiast gwałty na dzieciach niewiernych są dopuszczalne. Porąbana Szwecja.

Misia

~Misia -

A kiedy drewno Lewandowski odpowie za faul na Boatengu ?

sssaq

~sssaq -

Weżmy i porównajmy dwie dyscypliny na lodzie:hokej i jazda figurowa . Pierwsze skojarzenie ,że hokej to ostra ,niemal brutalna gra a jazda figurowa to delikatność i finezja.I rzeczywiście w hokeju bywało ,że jeden zawodnik połamał drugiemu żebra , ale to jednak pewna dama na łyżwach próbowała rywalkę zabić i słusznie zostałą osądzona.Nie liczy sie wiec ostra czy delikatna gra- liczą się intencje. Celowe "uszkodzenie" przeciwnika , niech jest sąd i kara. Szkody powstałe w ferworze walki , bez intencji to nie sprawa dla sędziów !

Rest

~Rest -

Nie ma już Szwecji

muł

~muł -

co się dzieje ze Szwedami? najpierw nie pasowały cheerleaderki na mistrzostwach w rękę. a teraz oburzeni, że w hokeju się leją. w HOKEJU!!! toż tam takie rzeczy są na porządku dziennym. rozsmarowują się po bandach i po lodzie i to właśnie Szwedzi są w tym dobrzy. o co im chodzi?

MU Fan

~MU Fan -

Kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Pepe z Realu najpierw wykosił zawodnika Getafe, a później wielokrotnie skopał lezącego. I co? I nic!